м. Львів, вул. Промислова 60
Ми працюємо: Пн-Пт: 08:30 - 17:30 Сб-Вс: за домовленістю

Секонд хенд та сток гуртом

Секонд хенд та сток - це б/в і новий одяг, взуття, аксесуари, текстиль та інші товари. Такі магазини допомагають не лише заощадити гроші, купуючи якісний товар в рази дешевше, ніж в звичайному магазині, але і придбати одяг тих зарубіжних брендів, які не представлені (чи дуже бідно представлені) в звичайних магазинах України.

В наші дні секонд хенд та сток давно перестав бути одягом для бідних бабусь і робітників, адже там можна придбати не лише якісні, але і красиві, модні, нові (чи майже нові) речі. У статті нижче мова піде про те, як потрапляють такі гарні речі в секонд хенд та сток, чому їх продають так дешево, а також, в чому різниця між цими видами товарів.

Що таке секонд хенд та сток?

Це магазини одягу, взуття, домашнього текстилю, сумок і аксесуарів, а також інших товарів, які не були продані в інших магазинах або деякий час були у використанні.

Найбільш низькоякісний секонд хенд дійсно частенько має явні сліди носіння (витягнутий, іноді з явними дефектами - плямою або дірочкою) годиться лише в якості домашнього, робочого одягу. Але і ціна його цілком відповідає призначенню.

Хороший, якісний секонд хенд - це речі, які хтось купив, одягнув кілька разів і перестав носити з якої-небудь причини : схуднув (чи набрав вагу), набридла річ, вирішив змінити стиль, більше немає приводу носити - та хіба мало чому! Саме через таку специфіку в секонд-хенді частенько можна зустріти, наприклад, святкові і концертні вбрання у відмінному стані, а також речі нестандартних розмірів - дуже великих і найменших, з нестандартними пропорціями.

Також не варто забувати, що в секонд хенді набагато рідше зустрічається китайські дешеві речі, ніж на ринку - адже цей одяг вибирали і купували у багатіших європейських країнах, де якісні брендові товари доступніші, а дешеві речі використовують як одноразові - на один вихід.

Сток - це речі, які не були продані в магазинах за певний час (зазвичай - до завозу наступної колекції), залишки товару. Також в сток потрапляє одяг з магазинів, які закриваються, а іноді - цілі партії товару прямо із заводу - якщо зірвався контракт на постачання в магазин.

Секонд хенд та сток - в чому різниця?

Перша і головна відмінність полягає в тому, що сток - це виключно нові речі, що не носилися, зазвичай - з ярличком виробника, а секонд хенд - це речі різної міри б/в. Іноді по речах із секонда не помітно, що вони були у використанні, та відмінність зводиться до відсутності цінника - особливо часто це буває з речами з синтетичних матеріалів, якщо вони не схильні до витягування.

З попередньої відмінності слідує і різниця в запаху, адже усі речі секонд-хенд проходять обробку знезаражувальними хімічними складами, частенько - з досить різким і характерним запахом. Ця процедура потрібна, щоб разом з одягом, постільною білизною або біжутерією ви не отримували мікроби і бактерії (та можливість заразитися багатьма хворобами) від попереднього власника. Стокові речі - нові, тому вони таку обробку не проходять і пахнуть так само, як у брендовому магазині - виключно новим одягом.

Природна та всім відома відмінність - ціна. Звичайно, секонд хенд дешевше - мінімум в 1,5 - 2 рази. Крім того, секонд хенд завжди продають на вагу (ціна за кілограм), а стік - по кількості одиниць (ціна за кожну одиницю і за лот в цілому - 1 - 50шт). Слід зазначити, що і секонд хенд, і сток мають дуже великий діапазон цін усередині категорії, який залежить від якості товару, бренду і типу речей.

Секонд хенд та сток відрізняються і мірою сортування товару, що грає дуже значиму роль для оптових покупців. Наприклад, в стоці можна купити партію з 20 пар однотипного взуття конкретного бренду, або товар одного типу (тільки еспандріль або лише вітровки і так далі). Секонд хенд продається "пакетною пропозицією" - сортування обмежується основними категоріями: взуття, одяг (іноді по сезонах), сумки і аксесуари і тому подібне. Крім того, якість секонд-хенду в одній партії, як правило, неоднакова, тому для успішної торгівлі краще його розсортувати вже у себе в магазині.

Розміри партії (лота на сайті). Якщо сток продається в середньому по 20 - 40 речей в лоті, а зрідка - і від 1шт, то секонд хенд можна купити 20 - 50кг, і не менше.

Що, як і де купувати в магазинах секонд хенд та сток?

Секонд хенд та сток, як ми вже згадували вище, це прекрасна можливість придбати модні і якісні речі за доступними цінами. Проте не все можна і треба шукати в таких магазинах - деякі товари набагато простіше купити в звичайних торгових точках.

Постараємося розібратися, за якими речами в який магазин краще звернутися:
нижня білизна - краще брати нове, в стоці. Там буде і якість частенько краще, ніж на ринку, і про гігієнічність можна не турбуватися. Крім того, по нижній білизні практично одразу видно, що воно ношене - зазвичай його шиють з дуже ніжних матеріалів, які досить швидко зношуються.

Взуття - також краще звернутися в стоковий магазин. Взуття набуває форми ноги власника, тому дуже мала вірогідність, що вам буде по-справжньому комфортно у взутті, розношеному кимось іншим. У секонд-хенді можна купувати літнє відкрите взуття, яке повністю регулюється по ступні (сандалі та деякі шльопанці) або не набуває форми ступні (в'єтнамки, гумові чоботи). Також взуття б\в можна купувати як робоче - наприклад, щоб працювати на дачі, робити ремонт і так далі.

Постільна білизна і домашній текстиль можна купувати у секонд-хенд та сток. Тут все залежить лише від міри вашої вимогливості і від вашого фінансового стану.

Одяг будь-якого призначення і конфігурацій в секонд-хенд та сток має своїх покупців. І там, і там можна знайти брендові, стильні речі, але в секонд-хенді вони будуть ношені і лише в одному розмірі(за дуже рідкісними виключеннями), зате дешевше. У сток же набагато частіше потрапляє ціла партія або частина партії однакових речей різних розмірів, і вони завжди нові, хоч і трохи дорожче.

Сумки і аксесуари краще купувати в стоці - ці речі визначають ваш стиль, саме по них в першу чергу вас оцінюють зовні, тому не варто ходити з потертою сумкою або біжутерією.

Не варто йти в секонд хенд і сток, якщо ви хочете саме сьогодні знайти і купити цілком певну річ. Якщо ви точно знаєте, який одяг, з якої тканини, якого кольору і крою ви бажаєте, вам доведеться обійти багато спеціалізованих магазинів, а гарантовано отримаєте саме те, що хочете, тільки якщо замовите пошиття речі в ательє.