м. Львів, вул. Промислова 60
Ми працюємо: Пн-Пт: 08:30 - 17:30 Сб-Вс: за домовленістю

Сток одягу вибірка - як це працює?

 На сьогодні, коли рівень доходів основної маси населення далекий від середнього європейського – гостро стоїть питання про те, як одягнути усю сім’ю недорого, проте стильно і якісно.

 Хтось віддає перевагу купівлі на ринках, де представлені речі економ-сегменту, але не найвищої якості. Здійснюючи такі покупки потрібно розуміти, що одяг закуповується в найкращому разі в Китаї, а може й вироблятися місцевими «майстрами». На ринку важко зустріти гідну тканину. А вже про грамотні лекала можна і не згадувати. Наприклад, светр може втратити форму вже після першого прання, а куртка не протримається й сезону. Одним словом, такий шопінг – це велика лотерея.

 Більш досвідчена категорія населення освоює покупки в мережі інтернет. Такий спосіб має ряд переваг, і якщо підійти до вибору грамотно, то можна істотно заощадити сімейний бюджет, купуючи хороший фірмовий одяг.

 Але є спосіб зробити це ще дешевше! Зручний сучасний спосіб придбати якісні та недорогі речі – це скористатися пропозицією про продаж стоку гуртом з вибіркою одягу. А тим, кого не цікавлять великі партії, рекомендується відвідувати спеціалізовані торгові точки або інтернет-ресурси, де можна знайти вигідні пропозиції з роздрібного продажу стоку.

 Спершу розберемося, що ж таке «сток». Буквально, це залишок товару на фабриці після сезону. За європейськими законами, фабрикам і підприємствам просто не вигідно залишати нерозпродані залишки продукції на складах після закінчення сезону. Цьому є дві причини:

 • після закінчення кожного сезону власникам фабрик нараховується податок, і за все, що лежить на складах, їм доводиться платити чималі суми;
 • до початку нового сезону виготовляються нові колекції, і для їх розміщення потрібно звільняти місце на складах.


 Звичайно ж, підприємцям вигідно продати свої залишки великим гуртом, без можливості вибору, нехай навіть і за дуже низькою ціною. Наприклад, при продажі лота в 5000 одиниць товару, ціна за штуку може опускатися до 3-5 євро. Проте часто покупцям не потрібна така кількість однотипного одягу, і фабрики йдуть назустріч: допускається продаж меншими лотами з можливістю вибірки одягу гуртом. Такий лот може скласти 100 одиниць товару. Звичайно ж, ціна буде дещо вища, але завжди можна домовитися про вигідні умови: якщо не про зниження ціни, то хоча б про безкоштовну доставку.


Особливості закупівлі стока на фабриках Якщо прийнято рішення працювати безпосередньо з фабриками, то головною особливістю таких закупівель буде сезонність. Дуже складно буде знайти фабрику, яка дасть можливість вибірки одягу гуртом для літнього сезону наприкінці весни або для зимового – наприкінці осені. Скоріш за все справа виглядатиме таким чином:

 • сток літнього одягу треба буде купувати наприкінці літа або восени;
 • сток зимового одягу треба буде купувати наприкінці зими або навесні.


 Такий стан речей " заморозить" грошові кошти мінімум на півроку. Не всі фабрики мають каталоги, тому для успішної закупівлі скоріш всього доведеться користуватися послугами посередника, що знаходиться в потрібній країні. Часто практикують варіант замовлення товарів за допомогою skype. Це дуже зручно, адже можна побачити усі нюанси кожної речі при вибірці одягу гуртом. Можна попросити вивернути річ навиворіт, зім'яти, прикласти до себе або іншої речі.

Звичайно ж, на фабрику не пустять будь-кого, хто приїде. Потрібно налагоджувати контакти з посередниками (особистими агентами), що мають досвід такої роботи та хороші зв'язки на виробництві.

І природно, що при такому способі закупівлі, усі витрати на транспортування і митні формальності лягають на покупця, а значить і відбиваються на кінцевій вартості продукції.


Кому це вигідно?


 Безумовно, рядових покупців не може цікавити вибірка одягу гуртом занадто великими партіями. Ці умови цікаві великим торговельним мережам і торговим домам, що спеціалізуються на продажі стоку одягу провідних європейських брендів:

 • вони співпрацюють з великими торговими концернами Німеччини, Італії, Іспанії, Франції;
 • мають довгострокові контракти на постачання брендового стоку і постійно пролонгують їх;
 • здійснюють дуже великі закупівлі товару;
 • ввозять його на територію держави;
 • здійснюють митне очищення й інші формальності;
 • сортують товар і складають електронні каталоги для можливості вибірки одягу гуртом;
 • компонують мікси для формування потрібних асортиментних рядів.


 Робота з такими торговельними мережами вигідна не лише великим гуртовикам, але і дрібним підприємцям. Деякі великі мережі працюють і з роздрібними клієнтами, тому звичайним покупцям теж варто переглядати інформацію на їх офіційних ресурсах.


Що таке «лот»? При роботі з торговими мережами, що спеціалізуються на вибірці одягу гуртом можна часто зустріти поняття «лот». Лот – ця певна кількість найменувань товару, однієї або декількох марок, що описані у відсотковому співвідношенні. Це досить вигідні пропозиції, що характеризують вибірку одягу гуртом, оскільки лоти складаються з урахуванням статевої приналежності товару, сезонності, розмірів і т. д.

 Наприклад, склад лота :

 • джинси 30 %;
 • сорочки 15 %;
 • светри 15 %;
 • сукні 10%;
 • білизна 10%;
 • верхній одяг 15 %;
 • аксесуари 5 %.


 Купуючи таки лоти, як правило, є можливість побачити фото та опис того, що в ньому знаходиться.


Що купувати дрібним підприємцям?При вибірці одягу гуртом власникам невеликих торгових точок або домашніх шоурумів потрібно розуміти наступні робочі моменти:

 • потрібно купувати речі для конкретних людей, розуміючи, хто може їх придбати або носити;
 • не варто орієнтуватися виключно на свої смаки, треба мінімально орієнтуватися в трендах;
 • звертати увагу на сезонність лотів;
 • не варто розпилюватися, купуючи для продажу все підряд. Краще дотримуватися вузької спрямованості, розширюючи при цьому асортимент.

 А як же використати можливість вибірки одягу гуртом звичайним покупцям? Тут все просто: треба підбирати лоти з урахуванням потреб сім'ї. Якщо в сім'ї двоє і більше дітей, то придбання лотів з дитячим одягом може бути дуже вигідним. Лоти з куртками та взуттям можна закуповувати на декілька сімей: це дозволить усім заощадити та виглядати стильно.

 А якщо раптом якісь речі не підійдуть нікому з членів сім'ї, то завжди є можливість продати їх на інтернет-майданчиках, де розміщуються приватні оголошення. А початкова низька вартість товару може дати можливість трохи заробити.