м. Львів, вул. Промислова 60
Ми працюємо: Пн-Пт: 08:30 - 17:30 Сб-Вс: за домовленістю

ЯК БРЕНДОВИЙ ОДЯГ СТАЄ СТОКОМ?

Стоковий одяг – це залишки брендових речей останніх колекцій, які не були продані протягом сезону. Торгівля «стоком» існує не одне десятиліття: ця тенденція вперше з'явилася в Америці і користується популярністю в більшості країн світу. Вона дає можливість отримати дизайнерські речі майже за собівартістю. Проте більшість покупців помилково асоціює його із секонд-хендом, не розуміючи, як брендовий одяг стає стоком і продається за низькою ціною.

Чому бренди продають за доступними цінами?

Багато відомих виробників дизайнерських речей випускають декілька колекцій одягу на рік. Приклад – марки TOM TAILOR, Mexx, італійський бренд Stradivarius. Компанії витрачають значні кошти на рекламу нових надходжень. Покупців також цікавлять новинки у світі моди, тому більше уваги клієнти приділяють останнім колекціям. Частка нерозпроданого одягу та взуття попередніх сезонів складає близько 21-30%. Власники бутиків та фірмових магазинів продають їх зі знижками. Проте залишок також купують не весь: речі залишаються на полицях магазинів, які вже потрібно заповнити речами з нової колекції.

Відправляти одяг, взуття та аксесуари на склад невигідно, а одночасна торгівля речами останніх колекцій та залишками негативно впливає на репутацію дорогих бутиків. До того ж, у багатьох клієнтів виникають питання, чому речі однакової якості та того ж самого виробника можуть наскільки відрізнятися в ціні.

Рішенням стало створення спеціальних магазинів, які реалізують такий товар. Вони бувають декількох видів: власність відомих торгових марок, які реалізують лише речі власного виробництва, і стокові склади. Останні приймають одяг та взуття різних брендів: якісні вироби продають оптом роздрібним торговцям.

Таким чином, ціна стає більш доступною, а клієнти розуміють, як брендовий одяг стає стоком.

В чому переваги стоку?

Жителі європейських країн давно віддають перевагу стоковому товару, адже такі речі:

  • якісні. Відомі бренди використовують натуральні тканини, дбають про якість крою та швів, слідкують за інноваціями у виготовленні одягу та взуття;
  • доступні. Товар продають зі значними знижками;
  • нові. Одяг і взуття не були у використанні, часто мають фірмову упаковку, маркування чи етикетки;
  • оригінальні. На відміну від масс-маркета, дизайнери намагаються надати речам певної індивідуальності.

Проте стоковий товар має і суттєвий недолік: одяг, аксесуари та взуття часто реалізують в одиничних варіантах. Тоді, як брендовий одяг стає стоком, уже відсутні різні розміри однієї речі.

Як відрізнити якісний сток?

На жаль, недобросовісні продавці також зрозуміли, що можна гарно заробити, продаючи звичайні речі під виглядом стоку. Щоб не купити підробку, варто:

  • купувати у перевірених магазинах;
  • звертати увагу на наявність етикетки чи брендового знаку;
  • перевіряти якість тканини та швів. Дизайнерські вироби ніколи не будуть виготовлені з неякісного матеріалу.

Треба мати на увазі, що у стокових магазинах не продають речі, які уже були у використанні.

В окремих випадках, як брендовий одяг стає стоком, він має незначні дефекти від виробника. Це трапляється дуже рідко, і покупця про це попереджають.

Де купити якісний товар?

Найкращий варіант – пряме співробітництво з фірмовими магазинами, покупка на їх офіційних сторінках в соцмережі. Проте знайти оригінальні речі можна і в роздрібних торговців. Головне – знати особливості виробів окремих компаній. Дизайнери намагаються виокремити свої вироби незвичним логотипом чи видом швів. Наприклад, бренд Lacoste характеризує вишите зображення невеликого крокодила.

Під час покупки в онлайн-магазині варто звертати увагу на наявність на тематичних форумах негативних відгуків, які стосуються товару з сайта.

Джерело: www.stocki.com.ua