м. Львів, вул. Промислова 60
Ми працюємо: Пн-Пт: 08:30 - 17:30 Сб-Вс: за домовленістю

Які бувають види стокових магазинів?

Стильні та якісні речі від всесвітньо відомих брендів не завжди повинні бути дорогими. Саме такий принцип покладено в основу функціонування стокових магазинів. Сьогодні це ціла індустрія, яка дозволяє економити на предметах гардеробу та має чималу «армію» шанувальників. Проте далеко не кожний покупець може назвати, які бувають види стокових магазинів і де можна купити одяг за найвигіднішою ціною з максимальним дисконтом.

Різновиди магазинів розпродажу: спільні та відмінні риси

Найпростіший поділ стоків - за походження товарних одиниць. Саме такий критерій розділяє їх на два різновиди: «економ варіант» та сток для заможних людей. Якщо в першому дисконт-магазині постачальниками одягу та взуття є Китай, Сирія, Пакистан, Туреччина, то для VIP-класу товари надходять з Великобританії, Франції, Німеччині. Як зрозуміти, до якого виду стокового магазину потрапили? Це не складного. Достатньо глянути на етикетки на речах.

Як стверджують досвідчені спеціалісти в сфері «модних» покупок, на запитання, які бувають види стокових магазинів, відповідь набагато ширша. Найпоширеніші представники таких торговельних центрів:

  • класичний варіант стокового магазину займається продажем залишків одягу, взуття та аксесуарів попередніх модних колекцій, які знаходились на складах виробників і не були затребувані покупцями, іншими словами не були представлені на вітринах роздрібних магазинів;
  • дисконт-центри - аналог стоку, проте головна відмінність полягає в тому, що товари надходять з торгової мережі і вже були у продажі в звичайних роздрібних магазинах;
  • аутлети - популярна в США та Західній Європі мережа дисконтних магазинів, які пропонують своїм відвідувачам брендовий одяг за зниженими цінами. Значна особливість такої торгової точки - масштабність її розмірів, що й дозволяє скорочувати витрати на оформлення та обслуговування приміщень. Розташовуються аутлети за межами міста;
  • дискаунтер - магазин, де ціна на широкий спектр товарів знижена близько 15-20%. Низька продажна вартість досягається за рахунок невеликої кількості обслуговуючого персоналу та простоти оформлення торгових залів. Асортимент товарів в мережі дискаунтерів постійно змінюється, оскільки орієнтується на пожвавлений попит в конкретному магазині.

Розуміння того, які бувають види стокових магазинів, дозволить обрати оптимальний варіант, що відповідатиме власним уподобанням і можливостям конкретного покупця. І головне пам’ятати, що кожна покупка має приносити користь і задоволення.

Бренд в якості критерію поділу

Прихильники конкретних брендів та торговельних марок, коли мова йде про те, які бувають види стокових магазинів, виокремлюють, перш за все, монобрендові та мультибрендові варіанти.

Монобрендові стоки - магазини, в яких представлені речі тільки одного бренду. Такі різновиди торгових точок можуть собі дозолити лише великі і всесвітньо відомі компанії. Оскільки та кількість продукції, що виробляється, створює чималі надлишки нерозпроданих попередніх колекцій та зможе наповнити торгові зали магазину широким асортиментом і розмірними рядами одягу й взуття. Стосовно цін, то такі стоки не можуть похвалитися найнижчими цінами, оскільки в порівнянні із аналоговими представниками, в них вартість на товари буде дещо вищою.

Мультибрендовий дисконтний магазин надає своїм покупцям можливість придбати речі від різних відомих торгових марок, серед яких можуть бути: Lee, Sysley, Zara, Diesel,Morgan, Mexx, Next, Blend, або TomTailor. Ціни на такі товари знижені близько 70% ніж у звичайних роздрібних магазинах. І саме такий принцип роботи мультибрендових стоків приваблює не тільки вітчизняних покупців, але й пересічних європейців, які мають змогу придбати брендові річ з мінімальними витратами.

Варто відмітити, що незалежно від відповіді на питання, які бувають види стокових магазини, вони завжди дозволяють перетворити будь-яку покупку на фінансово грамотний крок.

Джерела надходження товарів

Те, які бувають види стокових магазинів, за словами власників даних торгових мереж, визначається самими постачальниками товарів:

  • фабрики, які передають безпосередньо в сток надлишки випущеної готової продукції, що не була представлена в торговій мережі;
  • оптові дилери, що не змогли реалізувати закуплену продукцію у виробників;
  • торгові мережі, асортимент та кількість товарів у яких не може бути продана за один сезон.

Тому, коли ви потрапили до стоку, не варто лякатись і плутати його із секонд-хендом. Краще розібратися з тим, які бувають види стокових магазинів та який варіант буде оптимальним для вас і дозволить купувати якісні брендові речи за доступними цінами.

Джерело: www.stocki.com.ua