м. Львів, вул. Промислова 60
Ми працюємо: Пн-Пт: 08:30 - 17:30 Сб-Вс: за домовленістю

Все про джинси оптом

Що може бути зручніше, практичніше і звичніше, ніж джинси оптом? Зверніть увагу, в чому одягнені люди навколо вас на вулиці або в транспорті - до 85% з них будуть в джинсах! А це означає, що попит на цей товар надзвичайно високий, причому тримається на висоті ще з минулого століття, і падати не збирається.

Трішечки історії
Вперше джинси пошив Леві Штраусс, в Америці, в далекому 1853 році. Тоді це були робочі штани для шукачів золота з дуже щільною конопляної парусини, пофарбованої найстійкішим на той момент барвником - темно-синьою індолою. У 1873 Леві запатентував прямі джинси оптом з 5 кишенями - по 2 великих спереду і ззаду і ще 1 маленька спереду для монет.
В Європі джинси оптом стали популярні лише в 1950-х роках, і вже в якості повсякденного, а не робочого одягу. Першими та відомими до сьогодення європейськими виробниками стали Lee Cooper, Mustang (з 1932), Wrangler (з 1947), Pepe Jeans (з 1975-р) та Diesel (з 1978-р). В СРСР джинси оптом вперше з'явилися в 1957-р, а в продаж надійшли з 1964 року, і то виключно в елітні магазини «Берізка».

Загальні ознаки джинсів
Головною відмінною рисою цих штанів є тканина - бавовняна, діагонального плетіння, іноді з додаванням лайкри або еластану. Класичний матеріал, денім - дуже щільний, зносостійкий, але досить важкий - зараз використовується виключно для чоловічих моделей.
Інша характерна ознака - фарбування. Колір вже давно не обмежується усіма відтінками синього, але збереглася технологія. Як правило, фарбують тільки поздовжні нитки - вони є основними й формують зовнішній бік виробу, а всі інші залишаються природними, світлими. Саме тому виворітна сторона джинсової тканини значно світліша, а на лицьовій стороні, якщо придивитися, можна помітити малесенькі білі цятки, які надають виробу в цілому фактурність.
Ще одна особливість, що збереглася ще з 19 століття - кишені. Як правило, їх 5 штук: 2 накладних ззаду, 2 прорізних спереду і ще 1 маленька накладна спереду.
Строчка швів, як правило, подвійна і виконана контрастними нитками - часто бежевими по синьому або чорному.
І остання особливість, характерна для більшості моделей джинсів - металева фурнітура і заклепки, в першу чергу - на куточках кишень.

Моделі джинсів
За десятиліття активного розвитку і використання джинсового матеріалу, було створено незліченну кількість моделей і видів штанів з нього.
Класичний, історично перший і навіки модний варіант - джинси прямого крою, середньої або високої посадки, синього кольору, з 5 кишенями.
В останні роки дуже популярні серед дівчат і жінок моделі, що обтягують - сліми, скінні й джеггінси. Відрізняються вони в основному товщиною матеріалу, і можуть виглядати і як щільні штани, і як лосини - легінси.
Також популярні укорочені моделі - 7/8 довжини, що відкривають щиколотку. Причому крій у цих моделей найрізноманітніший - штанини можуть бути прямі, звужені, розкльошені від коліна або від стегна, широкі по всій довжині, тощо.
Серед реперів, любителів хіп-хопу і неформальної молоді популярні джинси - Беггі - дуже широкі, особливо у верхній частині, вони мають дуже низьку посадку і занижений гульфик.
Схожі на попередній тип джинси - сеггі, які також занижені і вільні у верхній частині, але часто мають вузьку нижню частину штанини, яка обтягує ногу від коліна і нижче.
Джинси оптом - кльош бувають двох типів: розкльошені від коліна або від стегна. Були дуже популярні в 80-і роки в СРСР і відроджуються в моді зараз, у 2017 році - але вже в абсолютно іншій якості.
Крім того, більшість цих видів існують з різними варіантами посадки - від дуже низької до високої, на пару сантиметрів вище талії (низька посадка вже виходить з моди), а також в найрізноманітнішим забарвленням і з принтами.

Для сайта www.stocki.com.ua . Автор текста - Олег Миколів Я в Google+