м. Львів, вул. Промислова 60
Ми працюємо: Пн-Пт: 08:30 - 17:30 Сб-Вс: за домовленістю

Бренд Benetton, одягайтеся яскраво в стоці

 Фірма Benetton зародилася як сімейне підприємство після другої світової війни. Жила сім'я Бенеттонів у м. Тревізо, Італія, і було їх 4 дітей: 3 брати та сестра. Одного разу, в 1950 р., Джуліана зв'язала старшому братові, Лучіано, яскраво-жовтий светр. У той час велика частина одягу була сірою або темною, а светри носили виключно літні люди, тому така обновка Лучіано була помічена і прийнята із захватом усіма співробітниками та знайомими сім'ї - так було отримано перше замовлення на партію яскравих різноколірних светрів.

 Слава про оригінальні речі розліталася містом, і незабаром Джуліана вже не встигала самостійно виконувати всі замовлення, тому в 1956 р. сім'я відкрила перше підприємство, де було всього 5 найманих робітників. Вже до 1962 р. товари цієї фабрики успішно продавалися в столиці, в Римі. Фірма Benetton була створена в 1965 р., очолив її (по праву старшинства) Лучіано, Джуліана стала головним дизайнером, а молодші брати стали фінансовим директором і менеджером по підбору персоналу. До речі, усі члени сім'ї до цього дня займають ці пости. Лучіано їздив в Шотландію, вивчав передові способи обробки шерсті, а заразом купив недорогі швацькі машинки.

 У 1967 р. був відкритий перший фірмовий магазин одягу гуртом Benetton. У цьому теж компанія змогла викликати фурор - вони першими ввели у своїх магазинах самообслуговування: тепер речі були акуратно розкладені на полицях, і кожен покупець міг самостійно її узяти та розглянути, без допомоги продавців. Мережа фірмових магазинів по всьому світу будувалася шляхом контрактів з місцевими дистриб'юторами. Такі магазини зобов'язалися зробити оформлення, що відповідає одному з 5 стандартних варіантів бренду Benetton і торгувати продукцією виключно цієї марки.

 До того ж фірма Benetton поставляла продукцію тільки гуртом і не приймала назад залишки, тим самим знімаючи з себе усі фінансові риски у разі неповного продажу колекції. Така схема виявилася дуже ефективною і мало витратною для компанії, тому вже до 1969 р. працювали близько 500 фірмових магазинів, а до початку 70-х рр. - більше тисячі, у тому числі - в Парижі. У 1974 р. компанія перетворюється на бренд Benetton Group коштом купівлі нових брендів. Зараз ця група компаній окрім первинного United Colors of бренд Benetton включає такі бренди як Sisley, Playlife, Killer Loop. З 1984 по 2000 рр. компанія Benetton співпрацювала з відомим фотографом О. Тоскані. Рекламні банери, створені з його участю та під його керівництвом, були дуже оригінальні, нестандартні та навіть провокаційні. Деякі з них використовуються і впізнаванні до цього дня. Саме за часів співпраці з Тоскані сформувалася оригінальна рекламна концепція бренду : на його вивісках не було моделей і одягу, взагалі не було продукції бренду. Зате було зображення, яке примушувало згадати й замислитися про глобальні проблеми людства: між расовою неприязню, холодна війна та інші. Саме тематика єднання різних рас була особливо актуальна і зручна для компанії - адже з першого дня оригінальність марки була саме у кольорах виробів, яскравих і нестандартних. Проте, кожен наступний проект Тоскані був ще більш зухвалим і провокаційним, на бренд Benetton подавали до суду і забороняли розміщувати чергову рекламу то в одній, то в іншій країні.

 Коли в 2000 р. через черговий такий конфлікт був розірваний контракт з великим партнером - американським представником фірми, було вирішено припинити співпрацю з Тоскані. У ті ж роки, з 1985 по 2001, компанія мала свою команду в перегонах Формула 1. Саме у цій команді знаменитий Міхаель Шумахер виборов два перших своїх чемпіонських титулу, що теж послужило відмінною рекламою бренду. Попри усі складнощі, за ці 15 років компанія виросла в 20 разів і перетворилася на відомий світовий бренд. Варто також зазначити, що бренд Benetton не піддалися загальній тенденції перенесення потужностей виробництва в країни з дешевшою робочою силою - їх заводи до цього дня розташовані в Італії, а невисока вартість продукції стала можлива внаслідок повної автоматизації виробництва. Одяг Benetton сьогодні - це одяг для усієї сім'ї; це яскраво, стильно, практично і доступно. Продукцію цього бренду реалізують близько 8000 фірмових магазинів в 120 країнах світу.